Wycieczka klas ósmych do Sejmu - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Dwójka

Budynek szkoły

Wycieczka klas ósmych do Sejmu

Dnia 1 czerwca 2026 roku uczniowie klas ósmych wraz z panem dyrektorem Sławomirem Włodarczykiem oraz wychowawcami wybrali się do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Pomysłodawcami i organizatorami wycieczki byli Burmistrz Opatowa, pan Grzegorz Gajewski, oraz Wiceburmistrz, pan Marcin Słapek.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią oraz współczesnym funkcjonowaniem polskiego parlamentu. Spotkali się również z posłem na Sejm RP, panem Krzysztofem Lipcem, który przybliżył młodzieży proces legislacyjny w Polsce oraz odpowiadał na ich pytania.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. To właśnie tutaj kryją się urokliwe, kolorowe uliczki, przy których znajdują się rzemieślnicze sklepiki oraz liczne zabytki.
Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą lekcję historii, wiedzy o państwie oraz patriotyzmu.